• מועצת האופטומטריסטים בישראל

קורס תרפיה ויזואלית (VT)

אופטוטמטריסטים רבים מעוניינים כיום להרחיב את מגוון השירותים המקצועיים למטופליהם במגמה לייעל ולשפר את פעילותם המקצועית והכלכלית. על מנת להתחיל לפתח תחומי פעילות מקצועית חדשים יש צורך ברכישת ידע הולם ובהתמחות מקצועית ספציפית בתחום החדש.


מתוך הענות לצרכים המקצועיים המתפתחים, מציעה המכללה לאופטומטריה קורס מיוחד בנושא: תרפיה ויזואלית - Vision Therapy (VT) ואורטאופטיקה. הקורס מיועד לאופטומטריסטים מוסמכים המעוניינים להרחיב את תחומי עיסוקם המקצועי ולהכשיר עצמם לעסוק בתחום מומחיות זה ולכל אופטומטריסט המעוניין להעשיר את הידע שלו בנושא.


תוכנית הלימודים כוללת הרצאות עיוניות, הדגמות והמחשות בהנחייתו של המרצה הראשי של הקורס, דר' קוזלו, חבר סגל ההוראה באוניברסיטת בר אילן.


כל מפגש יכלול תרגול והתנסות מעשית בנושאים הבאים: הצעות לבניית תוכנית עבודה, הצגה והדגמה של הציוד והמכשור, כולל התנסות אישית, התאמה אישית ובניית הקשר עם המטופל, המלצות לתרגול ביתי וכו'.


יש לציין כי הפעם המכללה השקיעה מאמץ רב לבנות את תכנית הקורס בהתאם לבקשות האופטומטריסטים למקד את הקורס כמה שיותר בפן המעשי. צוות המכללה מקווה שהצלחנו לעשות זאת הודות לעבודה משותפת ולהיענות ניכרת מטעם המרצה הראשי, דר' קוזלו.


הקורס הינו בהיקף של 20 שעות אקדמיות והוא מתוכנן להיפתח ב-18 לינואר, 2011, במלון "לאונרדו בזל" בתל אביב. הלימודים יתקיימו אחת לשבוע בימי ג' בין השעות 17:00-21:00. בסיום הקורס תוענק למשתתפים תעודת גמר.


הקורס נערך בתאום עם מועצת האופטומטריסטים בישראל ולחברי המועצה ניתנת הנחה כספית מיוחדת בדמי ההשתתפות (כולל אופטומטריסטים שיצטרפו למועצה עד תחילת הקורס).כל אופטומטריסט/ית אשר השתתף/ה בקורס VT הקודם, זוכה בהנחה שניתנת לחברי מועצת האופטומטריסטים.


את טופסי הרישום בצרוף המחאות התשלום יש לשלוח בהקדם למשרדי המכללה לאופטומטריה בישראל, ת.ד. 2826, ת"א 61027. ניתן לשלם בכרטיס אשראי באמצעות פקס. מס' 03-5602612.