אודות המועצה

מועצת האופטומטריסטים בישראל, הינה האירגון המאגד אופטומטריסטים מוסמכים בעלי רישיון עיסוק מטעם משרד הבריאות, עצמאים ושכירים.

בראש מעיניה של המועצה קידום מקצוע האופטומטריה, הכשרת החברים והעלאת הרמה המקצועית, תוך שימת דגש על חדשנות וקשר הדוק עם האופטומטריה העולמית ומוסדותיה.

מועצת האופטומטריסטים בישראל מונה כ- 500 חבררת וחברים, וביניהם גם אופטומטריסטים מחו"ל בעלי שם עולמי המייעצים, תומכים ותורמים לחיזוק המועצה.

המועצה מהווה גורם רשמי המקשר בין הציבור לאופטומטריסט/ית בנושאים מקצועיים, עדכונים, חידושים, הסברה, מידע, איכות המוצר, תקינה ושירות.

המועצה וחבריה רואים במקצוע האופטומטריה מרכיב חשוב בבריאות הציבור ואנו אמונים על ההסברה על מקצוע האופטומטריה וחשיבות בדיקות תפקודי הראייה.

האופטומטריסטים, בהגדרת תפקידם, הינם כתובת ראשונה ואמינה לכל נושא בתחום הבדיקה והטיפול בליקויי הראיה וזאת בשל מחוייבותם לאמינות מקצועית מעל לכל, כשבראש מעיינם עומדים חשיבות המטופל ותיפקודי ראייתו.

חברי מועצת האופטומטריסטים מאמצים את דגל המקצועיות,ומציבים את הידע, ההכשרה המקצועית וההשכלה האקדמאית בעדיפות ראשונה ללא פשרות ברמת הבדיקה, הציוד ואיכות המוצר.

המועצה מעונינת להעביר לציבור את המסר החשוב כי יש להבדק אך ורק אצל אופטומטריסטים מוסמכים בעלי רישוי עיסוק מטעם משרד הבריאות, הרשום על שמם. בכך ניתן להבטיח קיום בדיקה מקיפה ומקצועית אשר עשויה לפעמים אף להציל מאור עיניים.

מועצת האופטומטריסטים פועלת למען כי העיסוק באופטומטריה יבוצע אך ורק ע"י בעלי רישוי עיסוק אשר הוסמכו לפי החוק בישראל ומגנה את המתחזים לאופטומטריסטים. המועצה קוראת לכל הגופים האמונים על אכיפת החוק ולמשרד הבריאות בפרט,להגביר פיקוח ולמנוע את הנזק העצום העלול להגרם לבריאות הציבור כתוצאה מבדיקות המבוצעות על ידי מתחזים שאינם אופטומטריסטים.

האתר נחלק לשני חלקים, האחד פתוח לקהל הרחב והשני לאופטומטריסטים בכניסה למורשים בלבד. באתר פורום לחילופי מידע וכן צ'אט לחברים בלבד.

אנו מאחלים ומקווים כי התכנים באתר יעודדו ויחזקו את הקשר בין הציבור לאופטומטריסטים. על ידי כך נוכל להגביר את המודעות לחשיבות הטיפול בעין ובראייה ולשמש במה לתגובות בנושא.

בברכה להצלחה

מועצת האופטומטריסטים בישראל